Kompetentne centrum opieki nad matką i dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Dzisiaj kobiety z reguły dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa rozmaita. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los swój oraz swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/poradnia-laktacyjna

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
W dzisiejszych czasach w stworzonym przez nas państwie znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy mogą liczyć na fachową opiekę powiązaną z czasem ciąży i połogu.
W obszernym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najistotniejsze, dlatego też kompleksowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez zawodowców dysponujących nie tylko wysokiej klasy oprzyrządowaniem, lecz przede wszystkim również ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero zalążek macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje bezmiar radości, jednakowoż też o jego zdrowie wypada zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodziciele są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, właśnie dlatego także zapewnienie mu doświadczonej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Właściwe ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych zaświadczających specjalne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci komponowane są korzystne warunki lekarskie. Lekarze troszczą się nie wyłącznie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, niemniej jednak też o ich komfort oraz porządne samopoczucie, jakie ma okazję rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług speców korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.