Kraków przychylny usługodawcom

Głównym spośród globalnych wyzwań w większości miast w Polsce jest komunikacja. Nasze gminy są nie dostosowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki został zapoczątkowany poprzez zwiększenie się ilości aut na naszych ulicach. Przez to właśnie jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju jakie powinno podjąć niemalże każde miasto jest inwestycja w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, jaki pozwoli poprawić wygodę mieszkańców a także poprawi całość gospodarki miasta.

Na tle pozostałych miast, nowe projekty komunikacyjne w grodzie Kraka mocno się wyróżniają. Krakowianie w głosowaniu wypowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak ono zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową i nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć sporo pieniędzy . Spośród ważniejszych decyzji finansowych warto wymienić:
w pełni napędzaną elektrycznie siatkę autobusową – pierwszą w Polsce,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w planach miasto ma budowę przynajmniej kilkanaście nowoczesnych połączeń pomiędzy już wybudowanymi drogami oraz remonty istniejących połączeń tramwajowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie lubią – problemy w komunikacji i dojazdach do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez inwestycji jakość dróg nie może się poprawić i aby mieszkało się lepiej, trzeba cierpliwości.Majchrowski działania
Inwestycje w rozwój transportu to nie tylko następne drogi, jak również doskonalszej jakości powierzchnia dróg, która będzie mocniejsza i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów jest ścieralna nawierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga jeszcze kolejnych zmian i inwestycji, aby poruszało się po mieście wygodnie. Zarówno autem, ale też komunikacją miejską. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na najlepszej trasie do tego, by Krakusom mieszkało się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.