Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa

Wyjątkowa restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz dobrze zjeść? Wśród licznych opcji, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna na wyjątkową uwagę zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, połączeń i spora porcja zdrowia.

Typowe włoskie potrawy

Naszym rodakom restauracja włoska, łączy się głównie z pizzą i makaronem i czasem z owocami morza. Tymczasem włoskie gotowanie to również takie pyszności jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne potrawy włoskie

Pasty są bazą kuchni włoskiej. Włosi gotują pasty w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dołączyć do makaronu. Fajna restauracja włoska Kraków Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne przyprawy, powodują, że pasty można jeść codziennie.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To też lasagne, focaccia, piada i liczne desery – takich jak tiramisu czy zabaglione. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- ricotty, mozarelli i pecorino.
Zobacz film