Italian Cuisine Krakow

Prawdziwie włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w Polsce najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Lubimy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, sycące i nie jest drogie. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Mocniej wrażliwi konsumenci próbują rzadsze potrawy – risotto, gnocchi czy desery włoskie.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele półproduktów naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie znajdują się również mniej typowe włoskie dania, czy karta win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża różnorodność oraz potrawy z różnych zakątków kraju. W mistrzowskiej restauracji poczujemy prawdziwy klimat Włoch.

Włoska kuchnia jest nieskomplikowana, ale to nie znaczy, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można uznać, że jest to przepyszna kuchnia z Europy .

Wykwintne wino z Włoch

Jakakolwiek knajpka włoska, która aspiruje do bycia klasycznym miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie może zapominać trunków. Posiłek we włoskim stylu koniecznie powinien zawierać też trunek. Lampka białego wina to dla Włochów kanon. kuchnia włoska w Krakowie Klasyczne wina włoskie to zdecydowanie toskańskie bolgheri, lombardyjskie oltrepo pavese a także noto z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście chce być rozpoznawana jako faktycznie włoska, musi posiadać nie mały zestaw win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez wątpienia warto poszukać restauracji, która potrafi przygotować nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film